Flex Exchange

Flex Exchange

Published:

Kryzys spowodowany koronawirusem mocno uderza w przedsiębiorców. HOBIJ dostrzega między innymi nadmierną zdolność produkcyjną swoich klientów i niedostateczną zdolność produkcyjną innych firm. Właśnie dlatego HOBIJ podjęło inicjatywę konsultacji przedsiębiorców między sobą. Od ZZP do wielkich przedsiębiorstw. Aby móc sobie nawzajem pomagać w dynamicznym rozmieszczaniu pracowników.

HOBIJ pomaga przedsiębiorcom - małym i dużym – poprzez platformie, która łączy firmy z niedoborem z firmami z nadwyżką siły roboczej.- Han van Horen

Ekstremalne czasy wymagają kreatywności i umiejętności dostosowania się. W oparciu o prawdziwą świadomość tego, co powoduje epidemia koronawirusa i wyzwania, przed którymi stoją przedsiębiorcy, w HOBIJ narodził się pomysł kojarzenia firm, które tymczasowo mają nadmiar pracowników z firmami, które tymczasowo potrzebują więcej pracowników.

Od freelancera do dużego przedsiębiorstwa. Może to dotyczyć wszystkich możliwych funkcji, a nawet materiałów. HOBIJ ułatwia to na podstawie swojego społecznego nastawienia, które stanowi fundament tej organizacji. Dzięki platformie FlexExchange HOBIJ chce zjednoczyć przedsiębiorczą Holandię, aby pomóc sobie nawzajem w przezwyciężeniu tego kryzysu w jak najlepszy sposób.
 

O PLATFORMIE

Platforma ma przede wszystkim na celu skomunikowanie ze sobą nawzajem przedsiębiorców małych i dużych, aby mogli razem rozwiązywać problemy z obsadą stanowisk pracy. Przedsiębiorcy, którzy cierpią z powodu niedoboru personelu w wyniku kryzysu wywołanego obecną epidemią, z przedsiębiorcami, którzy niestety mają mniej pracy do zaoferowania i nadal chcą utrzymać swoich pracowników w pracy.

Han van Horen mówi o tej inicjatywie: “Kiedy po raz pierwszy informowano o koronawirusie, dość szybko zauważyliśmy, że u naszych klientów pojawiły się różne sytuacje. Czujemy się odpowiedzialni w naszej branży za pomaganie innym przedsiębiorcom.” 

Od piątku 20 marca platforma jest aktywna i dostępna dla każdego, kto wnosi do niej wkład lub szuka alternatywnej pracy dla siebie lub dla pracowników. 

Van Horen: “Rozdział tymczasowej siły roboczej dotyczy wszystkich rodzajów funkcji, a nawet materiałów. Rozważmy na przykład stawianie namiotów w szpitalach, powiększanie transportu towarowego itp. Mamy nadzieję, że zachęci to przedsiębiorców do kreatywnego myślenia i wzajemnej pomocy”.

O HOBIJ

Jako agencja pracy HOBIJ jest pionierem w branży usług pośrednictwa pracy tymczasowej i wykorzystuje swoją wiedzę specjalistyczną w zakresie tymczasowego zatrudnienia oraz oddelegowania, rekrutacji i selekcji pracowników.

HOBIJ rozpoczął działalność w 1995 roku jako pośrednik pracy. Opierając się na spostrzeżeniu, że coraz więcej przedsiębiorców może rosnąć tylko przy wystarczającej liczbie tymczasowych pracowników, oraz na fakt, że w Holandii coraz trudniej jest znaleźć pracowników tymczasowych, HOBIJ postanowił w 1998 r. poszukać pracowników również poza granicami kraju. W wielu krajach UE ludzie faktycznie szukali pracy. Ta inicjatywa wywodzi się z ducha społecznego i innowacyjnego założyciela firmy Hana van Horena, który zawsze pozostawał fundamentem wciąż rozwijającego się przedsiębiorstwa. Podobnie jak platforma FlexHomies (www.flexhomies.nl), dzięki czemu międzynarodowi pracownicy kontraktowi, którzy szukają mieszkania i osoby, które mogą udostępnić lokal mieszkalny, są ze sobą kojarzeni.