Rada Doradcza

Rada Doradcza HOBIJ (RvA) jest organem konsultacyjnym kierownictwa w sprawach polityki przedsiębiorstwa. Jej cztery najważniejsze zadania to

  • Doradztwo w zakresie rozwoju wizji i strategii firmy. Na krótko, średnio i długookresowo;
  • Być sondażem dyrekcji w kwestiach operacyjnych;
  • Doradztwo w wyborze najbardziej odpowiedniej struktury organizacyjnej;
  • Skuteczny nadzór dobrego zarządzania, ochrona tożsamości, ciągłości i rozwoju firmy

Członkami Rady Doradczej są Toine Roks, Marc van Stratum i Gys Driessen.

Toine Roks

“Nigdy nie przestajesz się uczyć. Za każdym razem zapewnia to rozwój osobisty.”
W latach 80 Toine Roks rozpoczął karierę jako asystent księgowego. Wkrótce jednak zamienił tę pracę na to, aby być prawą ręką ojca podczas zakładania firmy Roks Montage Holland w Sprundel. Dzięki swojemu doświadczeniu finansowemu pomógł firmie rozwijać się i rosnąć. Z wielkim sukcesem. Kierował firmą przez około trzynaście lat, przez co stała się ona znaczącym graczem w branży. Z około 85 pracownikami i obrotem 28 milionów guldenów.

W 2001 roku Heijmans NV zapukał do drzwi z zamiarem przejęcia firmy. Dzięki dobrym porozumieniom zarówno dla ludzi, jak i firmy, spowodowało to poprawę w zakresie rozwoju firmy i rozwoju osobistego. Po przejęciu Roks przeprowadził się ze swoim biurem do Rotterdamu. Tam Toine kierował działem usług przemysłowych Heijmans BV. Z pewnością musiał się przez jakiś czas przyzwyczajać do przeprowadzki z Brabancji do Rotterdamu. Ale z perspektywy czasu był to ważny moment w jego życiu, który tylko go wzmocnił. Doświadczenie z Rotterdamu pomogło mu nauczyć się jasności i większego opanowania. 

Oddelegowując dział usług przemysłowych Heijmans BV do SPIE Nederland BV, zrozumiał, że można to zrobić jeszcze lepiej. Od 2008 roku Toine Roks jest dyrektorem pionu przemysłowego w SPIE. Stanowisko, na którym wciąż pracuje z wielkim entuzjazmem i pasją. “Od firmy rodzinnej po spółkę giełdową, pracującą w Rotterdamie, a następnie sprzedaną spółce private equity, co dało mi wiele możliwości uczenia się” opowiada Roks. “Nigdy nie przestajesz się uczyć. Za każdym razem zapewnia to rozwój osobisty.” Wiele się uczysz, obcując z innymi ludźmi, ale także za pośrednictwem innych raportów. To daje ci nowe spojrzenie na sprawy i pomaga posuwać się naprzód. Firma nie tylko zmieniała się za każdym razem, ale także się poprawiała.”
 

Marc van Stratum

“Dobre stosunki z innymi i poleganie na sobie nawzajem”
 Rodzina i dobre relacje są dla Marca bardzo ważne. Dlatego jest dumny także ze swojej rodziny. Jest żonaty z Christi od ponad 30 lat i mają troje dzieci. Od lipca 2018 jest też dumnym dziadkiem Jopa. Relacje, zarówno z perspektywy prywatnej, jak i biznesowej, są bardzo ważne dla Marca.

Jako najmłodsze z pięciorga dzieci Marc nie poszedł w ślady ojca. Nie zdecydował się na budownictwo drogowe, ale zainteresował się ekonomią biznesu. Po studiach w HEAO Marc rozpoczął pracę i studia dla Chartered Accountant w 1985 roku. Od 1991 roku mógł nazywać się RA, a od 1992 roku stał się (współ-) właścicielem firmy. Do 2017 roku zawsze pracował w księgowości. W wieku 50 lat ukończył szkolenie, aby zostać taksatorem biznesowym. Wyspecjalizował się także jako register valuator (RV).

W czasie pracy w księgowości miał wgląd od kuchni do wielu firm (zwłaszcza MKB). I był punktem konsultacyjnym dla wielu przedsiębiorców i właścicieli, w sprawach biznesowych i prywatnych. Jego prawdziwą pasją jest pomaganie ludziom i organizacjom. I zabrał tę pasję i doświadczenie na swoje obecne stanowisko: kierowanie międzynarodową firmą, której celem jest ułatwienie idealnego miejsca pracy przy komputerze / pracownika umysłowego. 

“Zawsze szukam współpracy z wieloma dyscyplinami, tak, aby grupa ekspertów tworzyła silny zespół. Dlatego uważam, że relacje i fakt, że naprawdę na sobie polegamy, są tak ważne.” Lubi sport, jako wypoczynek, najlepiej z rodziną lub przyjaciółmi. Marc jest również członkiem zarządu niektórych fundacji non-profit, jest zaangażowany w szkołę w Gambii i jest członkiem kilku RVA. Także w HOBIJ.
 

Gys Driessen

“Inspiruj ludzi, aby faktycznie wykorzystywali swój talent”
 Gys dorastał w Veghel na Zuidkade. I jest synem „specjalisty od rur” Janem Driessenem. Obecnie mieszka w Rosmalen i jest żonaty z Monique. Jest ojcem pięciorga dzieci i dziadkiem trójki wnucząt. Driessen ma za sobą fajne czasy w szkole średniej w Zwijssen College, a następnie studia prawnicze w Tilburgu. Potem szybko doszedł do wniosku, że HR to zawód, który najlepiej służy jego pasji.

Po zdobyciu doświadczenia w różnych rolach HR, w wieku 37 lat został Dyrektorem HR w Fuji Film w Tilburgu. Motto Fuji brzmiało: Wydobyć z ludzi co najlepsze. Po szesnastu latach został przedsiębiorcą i stał się właścicielem Stratos, agencji coachingu i poradnictwa zawodowego. Jego agencja miała świetnych klientów w Veghel. Cztery lata temu postanowił wrócić do HR jako dyrektor HR w Radboudumc w Nijmegen.

“Rozwój personalny to moja pasja. Najbardziej fajnie jest, gdy widzisz, jak ludzie promienieją, ponieważ wykonują pracę, która im odpowiada. I pokierować nimi, by jeszcze więcej wydobyli z siebie. Oczywiście w sposób dopasowany do potrzeb organizacji. W Fuji, Stratos, a teraz Radboudumc, to mi dodaje rozpędu. Jestem przekonany, że to także sedno tego, co ważne dla HOBIJ i że każdy tam codziennie ciężko pracuje. Jako członek Rady Doradczej chciałbym wykorzystać moje doświadczenie dla waszej wspaniałej organizacji!”